Tulokset

HUK kilpailutulokset 2022

 HUK vuoden kalastaja 2022 lopputilanne 
SIJASUKUNIMI Etunimipisteet
1.ALEN Markku27
2.KEINÄNEN Ilkka25
3.SILTANEN Jouko17
4.AUVINEN Timo16
5.SARJANTO Ari Pekka15
6.BOTIS Jimi12
7.SEULANTO Santeri11
8.BOTIS Patricia11
9.VIISAINEN Jonna9
10.KOTALA Tapio7
11.LINDROOS Henna7
12.NYLUND Tero5
13.SIHVONEN Janne5
 2+2+2 uistelu (hauki*1, kuha*4, ahven*10)10.9.(vk 4/4) 
SIJASUKUNIMI Etunimilajipisteetpisteet yht.HUK-pisteet
1.SEULANTO Santeri hauet 2610+ ahvenet 90501166011
2.ALEN Markku hauet 3545+ kuha 540089459
3.LINDROOS Hennakuha 4600+ ahven 170063007
KEINÄNEN Ilkkakuha 4600+ ahven 170063007
5.AUVINEN Timohauet 1425+ ahvenet 475061755
 Hamari-CUP 2022 loppupisteet  
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURAPisteet
1KEINÄNEN Ilkka, SARJANTO AP, ERVAST MikkoHUK4
2SYRJÄNEN Marko, SYRJÄNEN Onni, MÄKELÄ MikkoAsKs6
3HÄÄRÄ Aapo, IMMONEN SamiHUK6
4KILPI HANNU, AALTONEN JarmoAsKs13
5HEVONOJA Mika, JAAKKOLA JoukoAsKs14
6ALEN MarkkuHUK17
7AUVINEN TimoHUK18
8EKLUND Mika, EKLUND KalleHUK19
9HEINONEN PekkaAsKs20
10VAU AnttiHUK21
HAMARI-CUP osa 2/26.8.
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)
1HÄÄRÄ Aapo, IMMONEN SamiHUK2280
2SYRJÄNEN Marko, SYRJÄNEN Onni, MÄKELÄ MikkoAsKs2035
3KEINÄNEN Ilkka, ERVAST MikkoHUK930
HAMARI-CUP osa 1/29.7.
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)
1KEINÄNEN Ilkka, SARJANTO APHUK4245
2KILPI HANNU, AALTONEN JarmoAsKs3330
3HEVONOJA Mika, JAAKKOLA JoukoAsKs2645
4SYRJÄNEN Marko, SYRJÄNEN Onni, MÄKELÄ MikkoAsKs2390
5HÄÄRÄ Aapo, IMMONEN SamiHUK2255
6ALEN MarkkuHUK2190
7AUVINEN TimoHUK2140
8EKLUND Mika, EKLUND KalleHUK1190
9HEINONEN PekkaAsKs965
10VAU AnttiHUK760
SeurakisaHUK10830
AsKs9330
 Kalamaraton (fongaus) (vk3/4)
18.-19.6.Hamari
SijaNimilajejaHuk-pisteet
1.ALEN Markku511
2.BOTIS Jimi49
3.SARJANTO Ari Pekka47
4.BOTIS Patricia36
5.SIHVONEN Janne25
 Onkikilpailu (vk2/4)
9.5.Vanhankaupungin lahti
SijaNimitulos (g)Huk-pisteet
1.SILTANEN Jouko803011
2.KEINÄNEN Ilkka23209
3.KOTALA Tapio14207
4.VIISAINEN Jonna10706
5.BOTIS Patricia5105
6.SARJANTO Ari Pekka4504
7.BOTIS Jimi403
 Pilkkikilpailu (10 ahventa) (vk1/4)
5.3.Eerola/Hattula
SijaNimitulos (g)Huk-pisteet
1.AUVINEN Timo146011
2.KEINÄNEN Ilkka10009
3.ALEN Markku8907
4.SILTANEN Jouko8256
5.NYLUND Tero6755
6.SARJANTO Ari Pekka4704
7.VIISAINEN Jonna4103
 Made HUKassa XXVIIIavoin madepilkkikilpailu  
Petäys29.1.2022
SijaNimiSeuratulos (g)
1.HÄÄRÄ AapoHuk1160
2.ORAVA OlaviAsks1000
3.BOTIS JimiHuk880
4.VUORINEN MarttiTarpianjoen ks650
5.AUVINEN TimoHuk460
6.VUORINEN TuijaTarpianjoen ks185
7.IMMONEN Sami0
8.BOTIS PatriciaHuk0
9.KANKARE MikaelFisuun Tampere0(nuori)
ei kisassa
Keinänen IlkkaHuk885