Tulokset 2021

 HUK KILPAILUTULOKSET 2021     
HUK Vuoden kalastaja 2021 lopputilanne
SIJASUKUNIMI Etunimipisteet
1.KEINÄNEN Ilkka31
2.ALEN Markku25
3.LEINO Jari11
4.AUVINEN Piela11
5.BOTIS Gemray7
6.SILTANEN Jouko7
7.SARJANTO Ari6
8.SIHVONEN Janne6
9.SEULANTO Santeri5
10.EKLUND Mika4
11.EKLUND Mira3
(2+2+2 uistelu jäi kisaamatta)
HAMARI-CUP osa 3/3 PETÄYS7.8.
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)
1LEINO MikkoHUK8200
2JÄRVINEN Eero ja Pietu, SALMI PasiHKM5070
3AUVINEN TimoHUK3040
4SYRJÄNEN Marko ja Onni, MÄKELÄ MikkoAsKs2695
5SEULANTO SanteriHUK2305
6ALEN Markku, SILTANEN JoukoHUK0
HAMARI-CUP 3/3 osakilpailua LOPPUPISTEET
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURAosakisapisteetYHT
1LEINO Mikko, Harvio JariHUK91111
2ALEN Markku, Siltanen JoukoHUK24612
3SYRJÄNEN Marko ja Onni, Mäkelä MikkoAsKs53412
4AUVINEN TimoHUK82313
5SEULANTO Santeri, Juppala EliasHUK19515
6HEINONEN PekkaAsKs36918
7ORAVA Olavi, Aalto TimoAsKs45918
8JÄRVINEN Eero ja Pietu, Salmi PasiHKM99220
9LEINO Jari, Puumala MarkusHUK67922
10EKLUND Mika, Eklund KalleHUK79925
11VAU Antti, Keinänen IlkkaHUK97925
3-SEURAN KUHANUISTELU17.7.
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)
1Javanainen Harri ja JuhaKV11075
2Huhkamo Marko, Fagerlund Esa, Saarenkanta Teemu, Savolainen JaniHKM7280
3Alanko Jussi, Niittymaa Jani, Salonen KariHKM7160
4Siiankoski Mika ja VeijoKV6360
5Salonen Janne, Korkeila JyriKV5790
6Oksanen Reima, Rantala JuhaHKM5480
7Salmi PasiHKM4930
8Nummela Arto ja SirkkaHKM4580
9Järvinen Eero ja PietuHKM4040
10Auvinen TimoHUK3960
11Tervaoja AtsoKV3625
12Kainulainen Pekka ja EeroHKM3340
13Leino Mikko, Keinänen IlkkaHUK2880
14Alen Markku, Siltanen JoukoHUK2685
15Leino JariHUK2520
16Suvisuo Mika, Mäkinen Olli, Hiltunen AnttiHKM2370
17Vuori Tero ja Joose, Ahonen Atte, Eftimie RafaelHKM2080
18Sibakoff Jari ja Jasper, Kurtti EsaHKM1975
19Eklund Mika, Panu ja KalleHUK1440
20Nieminen Ville, Siivonen LassiHKM1180
21Vau Antti, Puumala MarkusHUK0
21Aarto VäinöKV0
21Linninen Teppo, Hyvärinen JariKV0
21Hakulinen Atte ja Lari, Sipponen JanneHKM0
HAMARI-CUP osa 2/3 PETÄYS24.7.
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)
1LEINO Mikko, HARVIO JariHUK2935
2AUVINEN TimoHUK2460
3SYRJÄNEN Marko, MÄKELÄ Mikko, SYRJÄNEN OnniAsKs2430
4ALEN Markku, SILTANEN JoukoHUK1340
5ORAVA Olavi, AALTO TimoAsKs1050
6HEINONEN PekkaAsKs1020
7LEINO JariHUK0
7VAU Antti, KEINÄNEN IlkkaHUK0
HAMARI-CUP osa 1/319.6.
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)
1SEULANTO Santeri, JUPPALA EliasHUK3850
2ALEN Markku, SILTANEN JoukoHUK3740
3HEINONEN PekkaAsKs3585
4ORAVA Olavi, AALTO TimoAsKs3565
5SYRJÄNEN Marko, MÄKELÄ Mikko, SYRJÄNEN OnniAsKs3550
6LEINO Jari, PUUMALA MarkusHUK3460
7EKLUND Mika, EKLUND KalleHUK2985
8AUVINEN TimoHUK2320
HUK11050
AsKs10700
KALAMARATON / HAMARI12.-13.6.VK 3/4
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURAlajimääräpisteet
1LEINO JariHUK511
2KEINÄNEN IlkkaHUK59
3ALEN MarkkuHUK57
4SIHVONEN JanneHUK46
5SEULANTO SanteriHUK35
6EKLUND MikaHUK24
7EKLUND MiraHUK23
ONKIKISA / LINNANRANTA8.5.VK 2/4
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)pisteet
1KEINÄNEN IlkkaHUK91511
2ALEN MarkkuHUK6559
3SILTANEN JoukoHUK3857
4AUVINEN PielaHUK1006
PILKKIKISA / PETÄYS6.3.VK 1/4
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)pisteet
1KEINÄNEN IlkkaHUK91511
2ALEN MarkkuHUK6559
3BOTIS GemrayHUK3857
4SARJANTO AriHUK2006
5AUVINEN PielaHUK1005
Made HUKassa XXVII -kilpailu / Petäys6.2.
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS (g)
1ALEN MarkkuHUK2205
2VAU AnttiHUK0
2KEINÄNEN IlkkaHUK0
(koronatilanteesta johtuen kisattiin HUK-kisana)