2020

Kilpailutulokset  2020

 HUK omat kisat 2020    
Vuoden kalastaja 2020
Nimiyht.pisteet
1.LEINO Jari42
2.KEINÄNEN Ilkka35
3.ALEN Markku20
4.SILTANEN Jouko16
5.LEINO Mikko10
6.SIHVONEN Janne7
6.AUVINEN Timo7
8.SEULANTO Santeri6
9.EKLUND Mira3
10.EKLUND Mika2
10.EKLUND Kalle2
10.JANHUNEN Salla2
13.HARVIO Susanna1
12.9.2+2+2 uistelu (hauki*1, kuha*4, ahven*10)
SijoitusNimipist. yhtHUK-pisteet
1.KEINÄNEN Ilkka (hauki 6350g +kuha 1000g +ahven 80g)1115011
2.LEINO Jari (hauki 785g +kuha 975g +ahven 500g)96859
3.AUVINEN Timo (hauki 555g +kuha 0g + ahven 440g)49557
13.-14.6.24H kalamaraton (fongaus)
SijaNimilajimääräHUK-pisteet
1.LEINO Jari711
1.KEINÄNEN Ilkka711
3.SIHVONEN Janne67
4.SEULANTO Santeri56
5.LEINO Mikko45
5.ALEN Markku45
7.EKLUND Mira33
8.EKLUND Mika22
8.EKLUND Kalle22
8.JANHUNEN Salla22
11.HARVIO Susanna01
23.5.Laituripilkki
SijaNimitulos (g)HUK-pisteet
 1.LEINO Jari 3225 11
 2.ALEN Markku 2670 9
 3.SILTANEN Jouko 2025 7
 4.KEINÄNEN Ilkka 1875 6
 5.LEINO Mikko 545 5
 9.5.Onkikilpailu
SijaNimitulos (g)HUK-pisteet
1.LEINO Jari1253511
 2.SILTANEN Jouko 5660 9
 3.KEINÄNEN Ilkka 3165 7
 4.ALEN Markku 2530 6
 Made HUKassa XXVI(Suomi madepilkkii tapahtuma)  
8.2.17:30-21:30
SijaNimiSeurasuurin (g)tulos (g)
1.VUORINEN MarttiTarpianjoen Ks16556040
2.SAARINEN NikoKuhaveljet12953910
3.BONGNÅR IstvånPKEK14903640
4.VUORINEN TuijaTarpianjoen Ks415
5.VIHLMAN PyryValkeakosken Kalaveikot310
6.MATTILA HannuAlajärven seudun Kalastusseura270
7.ALEN MarkkuHämeenlinnan Urheilukalastajat0
8.ORAVA OlaviAlajärven seudun Kalastusseura0
9.SALMI OnniValkeakosken Kalaveikot0
10.SALMI LeoValkeakosken Kalaveikot0
11.AUTIO AaroValkeakosken Kalaveikot0
12.KARILUOMA TeroValkeakosken Kalaveikot0
13.POHJONEN KariTurengin Kalamiehet0
 HAMARI-CUP 2020
lopputilanne+osat
        
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURACup-1Cup-2Cup-3YHT
1AUVINEN TimoHUK6219
2MÄKELÄ Mikko, SYRJÄNEN Marko, ROZMAN TomiASKS21710
3LEINO Mikko, SEULANTO SanteriHUK44311
4ORAVA Olavi, AALTO TimoASKS131014
5ALEN MarkkuHUK56617
6HEINONEN PekkaASKS75517
7TEISKONLAHTI Yrjö, TEISKONLAHTI Markku, JÄRVINEN ArtoHUK117826
8SALMI Pasi, SIREN TommiHKM1313228
9KILPI Hannu, AALTONEN JarmoASKS3131329
10JÄRVINEN Eero, JÄRVINEN PietuHKM1313430
11EKLUND Mika, ROSLANDER Eero, SIHVONEN JanneHUK813930
12LEHTONEN Sakari, HELENIUS Tero, BANKOWSKI TommyLU9131335
13SILTANEN Jouko, SALMI MikkoHUK10131336
14SEPPÄLÄ Timo, SEPPÄLÄ Oskari, SEPPÄLÄ ViljamiHSVU12131338
14LEINO JariHUK12131338
HAMARI-CUP 3/32020-08-15 00:00:00
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS g (2 kuhaa)
1AUVINEN TimoHUK3345
2SALMI Pasi, SIREN TommiHKM3330
3LEINO Mikko, SEULANTO SanteriHUK2185
4JÄRVINEN Eero, JÄRVINEN PietuHKM2145
5HEINONEN PekkaASKS2020
6ALEN Markku, SILTANEN JoukoHUK1995
7MÄKELÄ Mikko, SYRJÄNEN Marko, ROZMAN TomiASKS1880
8TEISKONLAHTI Yrjö, JÄRVINEN ArtoHUK1615
9EKLUND Mika, SIHVONEN JanneHUK1120
10ORAVA Olavi, AALTO TimoASKS0
13MUUT Hamari-Cupissa kilpailleetEI MUKANA
HAMARI-CUP 2/32020-07-18 00:00:00
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS g (2 kuhaa)
1MÄKELÄ Mikko, SYRJÄNEN Marko, ROZMAN TomiASKS6200
2AUVINEN TimoHUK2735
3ORAVA Olavi, AALTO TimoASKS2670
4LEINO MikkoHUK2500
5HEINONEN PekkaASKS2250
6ALEN Markku, SILTANEN JoukoHUK2175
7TEISKONLAHTI Yrjö, TEISKONLAHTI MarkkuHUK1080
13MUUT Hamari-Cupissa kilpailleetEI MUKANA
HAMARI-CUP 1/32020-06-27 00:00:00
SIJASUKUNIMI EtunimiSEURATULOS g (2 kuhaa)
1ORAVA Olavi, AALTO TimoASKS4145
2MÄKELÄ Mikko, SYRJÄNEN Marko, ROZMAN TomiASKS2770
3KILPI Hannu, AALTONEN JarmoASKS2765
4LEINO Mikko, SEULANTO SanteriHUK2525
5ALEN MarkkuHUK2520
6AUVINEN TimoHUK2250
7HEINONEN PekkaASKS2200
8ROSLANDER Eero, EKLUND MikaHUK2175
9LEHTONEN Sakari, HELENIUS Tero, BANKOWSKI TommyLU2090
10SILTANEN Jouko, SALMI MikkoHUK1735
11TEISKONLAHTI Yrjö, TEISKONLAHTI MarkkuHUK940
12SEPPÄLÄ Timo, SEPPÄLÄ Oskari, SEPPÄLÄ ViljamiHSVU0
12LEINO JariHUK0