Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.
  HUK kilpailutulokset      
  2017      
             
  vuoden kalastaja 2017 (lopputilanne)      
    pisteet        
1. Leino Jari  92        
2. Keinänen Ilkka 87        
3. Auvinen Timo 61        
4. Leino Mikko 56        
5. Mäkitaipale Esa 25        
6. Sihvonen Janne 22        
7. Alen Markku 20        
8. Lehtinen Seppo 17        
  Vuorinen Ville 17        
10. Eklund Mika 15        
  Harvio Susanna 15        
12. Eklund Mira 10        
13. Rosberg Kari 9        
14. Hyvärinen Einari 7        
15. Hyvärinen Arto 6        
16. Toorikka Saila 5        
  Eklund Kalle 5        
18. Kataja Janne 2        
             
  kilpailukohtaiset tulokset      
             
  Onki 4  2.12.          
  (kirjolohikisa) g        
1. Auvinen Timo 665        
  Sihvonen Janne 0        
  Leino Mikko 0        
  Keinänen Ilkka 0        
  Eklund Mira 0        
  Harvio Susanna 0        
  Eklund Mika 0        
  Eklund Kalle 0        
  Leino Jari 0        
             
  Hamarin 24h kalamaraton 19.-20.8.      
  (eniten lajeja vapavälinein)        
    lajeja kpl        
1. Sihvonen Janne 6        
2. Vuorinen Ville 5        
3. Leino Mikko 3        
4. Keinänen Ilkka 3        
5. Eklund Mira 3        
6. Harvio Susanna 2        
7. Eklund Mika 2        
8. Eklund Kalle 2        
9. Toorikka Saila 1        
  (tasatilanteessa ratkaisi aika)        
             
             
  Onki 3  19.8.          
  (suurin kala) g        
1. Leino Mikko 180        
2. Harvio Susanna 110        
3. Keinänen Ilkka 100        
  Vuorinen Ville 100        
5. Eklund Mika 90        
6. Toorikka Saila 70        
  Eklund Mira 70        
8. Eklund Kalle 35        
             
             
  Uistelu 2   23.7.          
    hauki x1 kuha x2 ahven x10 pisteet  
1. M. Leino & J. Sihvonen 2965 1215 585 11245  
2. J. Leino & I Keinänen 2500   520 7700  
3. M Alen          
             
  tuloksiin laskettiin 2 suurinta ahventa, haukea ja kuhaa/vene
             
  Uistelu 1   2.7.          
  samassa Huk-Asks   pisteet      
  1. Huk 25715      
  2. Asks 24225      
             
             
  venekohtaiset   hauki x1 kuha x2 ahven x10 pisteet
1. Syrjänen & Mäkelä Asks 4820 2115 490 13950
2. J. Leino & S.Salmela Huk 6070 1150 455 12920
3. Alen & Keinänen Huk   2020 280 6840
4. E. Mäkitaipale Huk 655   530 5955
5. Heinoset Asks 1000   455 5550
6. Eklund & Roslander Huk   1500 245 5450
7. O. Orava Asks 2045 1340   4725
8. Sihvonen & Hosio Huk     295 2950
             
  tuloksiin laskettiin 2 suurinta ahventa, haukea ja kuhaa/vene
             
             
  onki 21.5.          
  (10 suurinta kalaa)          
    g        
1. Lehtinen Seppo 365        
2. Keinänen Ilkka 295        
3. Leino Jari 290        
             
  onki 7.5.          
    g        
1. Leino Jari 5330        
2. Lehtinen Seppo 2850        
3. Auvinen Timo 2095        
4. Keinänen Ilkka 1890        
             
             
  pilkki 26.3          
  (isoin kala)          
    g        
1. Leino Jari 1150        
2. Auvinen Timo 265        
3. Mäkitaipale Esa 115        
4. Keinänen Ilkka 110        
5. Leino Mikko 40        
             
             
  kirjolohipilkki 12.3.        
    g        
1. Keinänen Ilkka 1160        
  Leino Jari 0        
  Auvinen Timo 0        
  Janne Kataja 0        
             
             
  pilkki 19.2.         
  (10 suurinta kalaa/kilpailija)        
    g        
1. Auvinen Timo 625        
2. Mäkitaipale Esa 565        
3. Leino Jari 515        
4. Keinänen Ilkka 160        
             
             
  pilkki 5.2.        
    g        
1. Leino Jari  6240        
2. Rosberg Kari 5680        
3. Hyvärinen Einari 5500        
4. Hyvärinen Arto 5290        
5. Mäkitaipale Esa 4530        
6. Leino Mikko 2425        
7. Auvinen Timo 2330        
8. Keinänen Ilkka 1035        
9. Vuorinen Ville 480        
             
             
  MadeHukassa 21.1.      
      g      
1. Pohjonen Kari   6520      
2. Aaltonen Jarmo   3270      
3. Jauhiainen Arto   805      
4. Orava Olli   775      
5. Keinänen Ilkka Huk 715      
6. Jauhiainen Ari   595      
  Kataja Janne Huk 0      
  Leino Jari Huk 0      
  Mäkitaipale Esa Huk 0      
  Auvinen Timo Huk 0      
  Salmela Sami   0      
  Karjalainen Toni   0      
  Tyrylä Toni-Pekka   0